Renovace laku

Nabízíme kvalitní služby v oblasti ručního mytí vozidel.

Již přes 10 let zkušeností s péčí o vaše motorové mazlíčky. 

Co je renovace laku strojním leštěním?

Leštění je proces opracování povrchů, při kterém dochází k velmi jemnému odběru materiálu, řádově v mikrometrech. Při leštění laků automobilů dochází působením abraziv k velmi jemnému broušení povrchu, jehož stopy, ale nejsou pouhým okem viditelné. Hlavním účelem je zlepšení vzhledu a zvýšení kvality povrchu laku na vašem vozidle. Samotné leštění je velmi náročný zásah do laku a vyžaduje jednak zkušenosti, jednak použití profesionálního vybavení počínaje měřičem vrstvy laku, leštičky s přesným nastavením otáček, přes sady leštících kotoučů různých tvrdostí až po kvalitní leštící pasty. Vhodné pracovní prostory jsou nezbytnou součástí procesu. Vzdálenost mezi vozidlem a okolními stěnami musí být alespoň dva metry, protože některé typy vad na laku je možné vidět pouze pod určitým úhlem a z určité vzdálenosti. V neposlední řadě je potřeba dokonalé světlo. Po ukončení procesu leštění je nutné lak uzavřít protekcí neboli voskováním pro stálost povrchu a jeho ochranu.

Lokální odstranění defektů laku

Na umytý a vysušený lak karoserie, zbavený nečistot, se v místech, kde je lak lehce poškrábán nanáší leštící pasta, kterou leštěním drobnější rýhy a škrábance odstraníme. Přeleštěná místa se ošetří voskem.

Dlouhodobá ochrana laku karoserie

Na důkladně umytý lak vozidla ručně aplikujeme vosk, dle výběru syntetický nebo přírodní, který poté pomocí speciální utěrky z mikrovlákna ručně leštíme. Doba výdrže vosku se může u různých druhů a značek  lišit. Používáme například vosky značek SwissVax, AutoFinesse, Meguiars, DodoJuice, GyeonQuartz.

DRUHY VOSKŮ

Syntetické vosky

Jsou většinou produkty získané rafinací ropy a správně by se vosky ani neměly nazývat. Vhodný název je Sealant. Tyto produkty byly vyvinuty tak, aby zajistily maximální ochranu pro vaše vozidlo. Vyplňují, chrání a těsní povrch vůči nečistotám. Mezi tyto vosky patří i produkty nanokosmetiky. Tato nová technologie je odolná vůči detergentům, kyselinám a těžkým minerálům. Nazývá se také „keramikou“, protože její hlavní složkou je oxid křemíku. Nanokosmetika je speciálně vyvinutá a vyrobená z nanočástic o velikosti do 30nm, které jsou pomocí vhodného rozpouštědla trvale rozptýleny v kapalném prostředí kosmetické emulze. Tyto pevné částice, jak už bylo řečeno, obsahují oxid křemíku, který zvyšuje odpudivost kapalin na povrchu i odolnost proti mechanickému opotřebení či poškození, zvyšují tepelnou odolnost, odolnost vůči kyselinám a chemikáliím, odolnost proti UV záření a zvyšují otěruvzdornost.

Přírodní vosky

Nejznámějším přírodním voskem používaným k ochraně povrchu automobilu je karnaubský vosk. Je velmi tvrdý ve své přirozené podobě. A proto, ty nejlepší karnaubské vosky obsahují maximálně 2/3 přírodního vosku. Čím vyšší je obsah přírodního vosku, tím vyšší je i cena produktu. Přírodní vosky mají dobré ochranné vlastnosti a výborný lesk.

K této službě doporučujeme!

Ruční mytí

Auto detailing

Aplikace keramického nanopovlaku

Kvalitní ruční mytí s dlouholetou tradicí!

Dopřejte svému vozidlu zaslouženou péči!

Scroll to Top