Aplikace keramického nanopovlaku

Nabízíme kvalitní služby v oblasti ručního mytí vozidel.

Již přes 10 let zkušeností s péčí o vaše motorové mazlíčky. 

Keramická ochrana

Keramická ochrana laku je nejodolnější typ ochrany. Keramický nano povlak chrání lak auta po dobu několika let před povětrnostními vlivy, chemikáliemi, UV zářením i drobnými škrábanci a velmi usnadňuje následnou údržbu auta. Lak po aplikaci keramiky extrémně odpuzuje vodu i nečistoty, disponuje vysokým leskem a schopností tzv. kapičkování. Keramický nano povlak jsou nano částice křemíku obsažené v kapalném skupenství aplikační emulze. Tyto nano částice křemíku při aplikaci vyplní póry laku a na povrchu laku vytvoří souvislou vrstvu, která vytvrdne. 

Proč zvolit keramickou ochranu laku?

Keramika na auto má mnoho předností, ale tou nejzajímavější je především doba ochrany. Ta může být i několik let, podle počtu aplikovaných vrstev. Ve srovnání s přírodními vosky, které chrání lak auta okolo tří měsíců, je to velký skok. Syntetické vosky mají výdrž v ideálních podmínkách až jeden rok, pořád je to ale nesrovnatelně méně. Tím samozřejmě výčet výhod nekončí. Keramika je odolná vůči chemikáliím i vysokým teplotám, chrání lak i před drobnými škrábanci, ale především dodá špičkový lesk a extrémně odpuzuje vodu i špínu. Následná údržba vozidla je velmi jednoduchá, vozidlo stačí umýt šamponem, mnohdy postačí opláchnout pouze vodou. 

Miniaturní částice obsažené v nanokosmetice spolehlivě vyplní veškeré nerovnosti v laku a téměř dokonale jej vyhladí. Ošetřený povrch tak získá poslední, velmi odolnou a tvrdou vrstvičku, která brání jejímu poškození. Drobný prach i částečky písku se tak od vrstvy odrazí a nezanechávají na karoserii vozu dlouhé škrábance jako u neošetřeného vozu. Nedochází tak ani k narušení lakové vrstvy, takže se voda, slunce, sůl, ptačí trus ani jiné chemikálie ke karoserii nedostanou.

Keramická ochrana nejen na lak

Keramiku můžeme aplikovat i na další části vozidla a největší smysl mají právě alu kola. V oblasti kol je jednak největší znečištění a také nejvyšší teploty. Proto zde běžné vosky nelze aplikovat a i ty syntetické příliš dlouho nevydrží. Keramická ochrana kol ano. Její největší devízou je schopnost odpuzovat vodu a nečistoty a je odolná i vůči chemikáliím. V praxi to znamená, že vám po aplikaci odpadne mnohdy náročné čištění kol, nečistoty se na ně téměř neusazují a zpravidla je stačí opláchnout vodou, případně umýt šamponem. To u nechráněných kol je nemožné a je potřeba používat agresivní přípravky, štětečky a kartáče, pokud chcete mít kola krásně čistá. Použití keramické ochrany má význam také v interiéru vozidla, je možné ji aplikovat na čalounění, plasty, různé druhy dekorů, kůži a okna.

Před aplikací keramického nano povlaku doporučujeme lak důkladně připravit včetně leštění. Jen u perfektně připraveného laku je výsledný efekt aplikace nano povlaku stoprocentní.

K této službě doporučujeme!

Renovace laku

Auto detailing

Ruční mytí

Kvalitní ruční mytí s dlouholetou tradicí!

Dopřejte svému vozidlu zaslouženou péči!

Scroll to Top